https://youtu.be/279JdKlMTEg

امروزه افراد توانمندی در فضای مجازی حضور پیدا کردند که با تولید محتوای ساده اما کاربردی مخاطبان را در نتایج تجربه خود شریک می‌کنند. ابزار اصلی این افراد ویدئو، تصویر و نوشته است. در حوزه گردشگری نیز تولیدکنندگان محتوای حرفه‌ای ظهور کردند که با سفر به مناطق مختلف دنیا، اطلاعات مفید و جذابی را با دیگران به اشتراک می‌گذارند.

برای اکثر ما ایرانیان نوع دیدگاه و تفکر توریست‌های خارجی نسبت به کشورمان جالب توجه است. من هم به عنوان راهنمای تور، از این قاعده مستثنی نیستم. بدیهی است که از مسافرانم نظرشان را در مورد ایران بدانم اما در یوتیوب نیز نسبت به ویدئوهایی با محتوای مربوط به ایران بسیار حساس هستم.

بایدها و نبایدهای سفر یکی از معروف‌ترین قالب تولید محتوای گردشگری برای تولیدکنندگان است اما با توجه به آنکه رسانه‌ها جوی مسموم را علیه کشورمان ساختند و همچنین قوانین جاری مملکت در بعضی موارد با عرف بین‌المللی کمی متفاوت است، کسب اطلاع دقیق‌تر برای افراد علاقمند سفر به ایران جذاب‌ترین سوژه می‌تواند باشد.

در پیوست این نوشتار، ویدئویی را از یوتیوب برای شما انتخاب کردم که تیتر آن را در زیر آورده‌ام:

“20 things to know before coming to Iran”

اگر شما هم به اندازه من کنجکاو هستید که چه مواردی از دید توریست‌ها برای سفر به ایران مهم است دیدن این ویدئو را از دست ندهید. اما من در ادامه بیست مورد را ذکر می‌کنم.

ایرانیان عرب نیستند

ایران امن است

ویزا

واحد پول، بانک و تبدیل پول

پوشش

حمل و نقل عمومی در ایران

سیم کارت

اینترنت

مهمانوازی ایرانیان

چای

غذا

میزان فارسی که باید بدانید

همیشه قیمت را بپرسید

توالت

الکل

کفش

تفکیک جنسیتی

دست دادن با جنس مخالف

تعارف

فین کردن (دماغ گرفتن)


امیدوارم با بازخوردهایی که از مسافران می‌گیریم، ویژگی‌های مثبت فرهنگی خود را تقویت کرده و نقاط منفی آن را بهبود بخشیم.

در حال حاضر نظری وجود ندارد.