مازیار آل داوود یکی از شناخته شده ترین چهره‌های گردشگری ایران هستش. کسی که بیست سال پیش خونه زندگی خودش رو تو تهران رها کرد تا به روستای گرمه بره و خونه پدری رو آباد کنه. یکی از شهرتهای مازیار، سازهای خاصی است که می‌نوازه مثل دیجیریدو که اصالتا برای بومیان استرالیاست. این ساز منو یاده یکی از اجراهای گروه یانی انداخت.
اولین ویژه برنامه نوروزی اسپارک رو با مازیار شروع کردم و در مورد بومگردی با هم گپ و گفتی داشتیم. قطعا اون زمان که مازیار شروع کرده، کسی شناختی نسبت به این نوع اقامتگاه‌ها نداشته و برای جا انداختن این سبک از گردشگری زحمات خیلی زیادی کشیده.
صحبت‌های حاشیه‌ای هم شد، مثل اینکه همسر مازیار دو رگه ایرانی- فرانسوی است که خود همین قضیه کمک زیادی برای جذب توریست اروپایی مخصوصا فرانسوی کرده. طبق کنداکتور قراره دوم فروردین ماه 1398 گفت و گوی من با مازیار پخش بشه که من هم لینکش رو توی سایت می‌ذارم. توی اون پست بیشتر از مازیار براتون می‌گم.
راستی، در مورد دیجیریدو، مازیار معتقده که ساز بومیان استرالیاست و قدیمی ترین ساز جهان هستش، علتش هم اینکه وقتی انسانهای اولیه می‌خواستند آتیش روشن کنند، از نی برای فوت کردن استفاده می‌کردند که بعدها دیدن از بعضی نی‌ها صدایی درمیاد تا در نهایت دیجیریدو رو ساختند.
این نوشته، آخرین نوشته من در سال 1397 هست. بهتربنها رو براتون آرزو می‌کنم.
سال پر سفری داشته باشید

کوزه‌زنی مازیار آل داوود

در حال حاضر نظری وجود ندارد.