دومین سفر اسپارک، تور ویژه راهنمایان گردشگری به شهر پر رمز و راز دامغان به مناسبت پنجمین جشنواره ملی پسته بودش. قبلا دامغان رو زیاد دیده بودم، البته کویر حاج علیقلی که در فیلم اشتباهی گفتم حاج قلی‌علی! برام جدید بود.
تجربه جالبی بود برام، هر چند معتقدم 45 نفر مسافر در اتوبوسی خسبند و 10 نفر لیدر در یک اتوبوس نگنجند! توی این برنامه با دوستان خیلی خوبی مثل محسن بهشتی، امیر محمد صرافان و پژمان شجاعی که اتفاقا تو سفر بعدی اسپارک هم کمک لیدر اون برنامه بودش آشنا شدم.
محمد شکری‌زاده لیدر بسیار با سواد، پر تلاش و خوش اخلاقی هستش که تمام این صفات مثبتش در پشت بی‌نظمی و تاخیرهای برنامه‌اش محو میشه!
آخرشم یکم در مورد دامغان بگم، این شهر قدمت خیلی زیاده داره و شهر صد دروازه تمدن 7 هزار ساله رو با خودش بدوش می‌کشه. تاریخانه جز قدیمی‌ترین مساجد ایران هست. قطعا تمدن‌های گذشته در مناطق خوش آب و هوا سکونت پیدا می‌کردند! جاده‌ای که شمال دامغان قرار دارد و به کیاسر و ساری منتهی می‌شود رو چند کیلومتری بریم می‌رسیم به چشمه علی و یک ساعت بعد هم بادات سورت، یکی از چشمه‌های طبیعی و واقعا بی‌نظیر ایران.
امیدوارم این قسمت اسپارک به اندازه کافی شما رو به دامغانگردی ترغیب کرده باشه! حتما برید و مطمئن باشید که پشیمون نمی‌شید.

دامغان شهر پر رمز و راز

دامغان شهر پسته

کارخانه پسته دامغان