بوشهر، شبه جزیره زیبایی است که هر ساله میزبان گردشگران زیادی از نقاط مختلف ایران در نیمه دوم سال است. به نظر شما چرا اکثر گردشگران برای سفر به این شهر، فصل‌های پاییز و زمستان را انتخاب می کنند؟
ابتدای فصل بهار و تعطیلات نوروز بیشترین ترافیک توریست به استان بوشهر را دارد. بنابراین در این زمان، قیمت هتل‌ها و محل‌های اقامتی به 3-4 برابر می‌رسد. علاوه بر این، بازارهای قدیمی بوشهر و گناوه بسیار شلوغ است که قطعا تردد شما را با مشکل روبه‌رو می‌کنند. ضمن این که در این فصل شما دمایی معادل با دمای تابستان در تهران را احساس می‌کنید و نباید منتظر نسیم‌های بهاری و خنک باشید. فصل تابستان هم به دلیل گرمای بیش از حد هوا در جنوب کشور، زمان مناسبی برای سفر به شهر بوشهر نیست. اواخر تابستان هم که خرماپزون است! محلی‌ها در انتظار رسیدن خرما و میگوهای تازه آن سال هستند، چون هوا به شدت گرم و شرجی است. با شروع فصل پاییز نیز در شهر بوشهر خبری از سوز و سرما و نیاز به تغییر لباس نسبت به تابستان نیست. چرا که در واقع تا نیمه پاییز، هوا تحت تاثیر فصل تابستان و شرجی است. بنابراین برای کسانی که دوست‌دار استفاده از همه پتانسیل‌های گرشگری بوشهر با دمای مطلوب هستند، به عنوان بهترین زمان سفر به بوشهر توصیه نمی شود. اما در فصل زمستان، اینجا هوا کمی سرد می‌شود و تازه یادتان می‌افتد باید به فکر یک کاپشن هم باشید. البته این تغییر هوا هم خیلی کوتاه بوده و شاید در فاصله بین انتخاب خرید این لباس، دما دوباره تمایلش رو به افزایش باشد. اما دقیقا همین فصل، بهترین زمان سفر به بوشهر است. چرا که حالا با خیال راحت می‌توانید در دمایی معتدل کنار ساحل قدم بزنید و به صدای مرغان دریایی گوش سپارید و شب‌ها را در کافه‌های محلی با خیام خوانی و موسیقی محلی و نی انبان به شادی سپری کنید.
با وجود اینکه فصل زمستان بهترین فصل و بهترین زمان سفر به بوشهر است اما راستی چه ماهی از این فصل، بهترین ماه سفر به بوشهر است؟ علی‌رغم وجود مسافران زیاد در اسفندماه، همچنان بهترین ماه سفر به بوشهر نیز اسفند است. چرا که ۱۸ اسفند روز ملی بوشهر است و هر ساله جشن‌های محلی زیادی به مناسبت این روز در ساحل این شهر برپا می‌شود که دیدنشان خالی از لطف نیست. در دیگر شهرهای استان بوشهر نیز جشن‌ها و مراسم‌های سنتی مختلفی در اسفندماه برگزار می‌شود که همگی جذاب و قابل توجه هستند. در اسفندماه بوشهر را از دست ندهید.

ساحل زیبای بوشهر در اسفندماه صفای دوچندانی دارد

اسفند ماه بهترین زمان سفر به بوشهر

در حال حاضر نظری وجود ندارد.

هجده − دوازده =